Hakkımızda

Ensar Gemi ve Yan Sanayi Limited Şirketi, gemilerde kullanılmakta olan yangına dayanıklı panel, kapı, ıslak kabin ile bu ürünlerin aksesuarlarını üretmektedir.

Müşteri talep ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak, kaliteyi sürekli arttırmak, vaktinde ürün teslimi ve bunların sürekliliği, Ensar'ın ilkelerindendir.

1983 yılında Özkan GÖKSAL tarafından kurulan Ensar, 12 yıl boyunca gemi inşaatı ve donatımı alanında taahhüt işleri yapmıştır.

1995 yılında, Türkiye’de bir ilk olarak, yangına dayanıklı panel ve kapı üretimine başlamış, süreç içerisinde ürün kalitesini arttırarak piyasanın güvenini kazanmış, pazar payını arttırmıştır.

Ensar ürünleri, uluslararası akredite olan bir laboratuarda test edilmiş ve uluslararası belgelendirme kuruluşları tarafından onaylanarak sertifikalandırmıştır. Ürünler, AB’ye uygunluk belgelerine (EC) de sahiptir.

Ensar,  yılda 9.000 adet kapı, 360.000 m2 panel, 2.400 adet ıslak kabin üretebilecek kapasitededir.

Bugüne kadar yüzlerce gemi, Ensar’ın panel, kapı ve kabinleriyle donatılmıştır. Bu gemiler içinde, her türlü yolcu gemileri, yatlar, yük gemileri, römorkörler ve askeri gemiler vardır. Ayrıca, Ensar’ın geniş referans listesinde off shore platformları da yer almaktadır.

Müşteri memnuniyetini ilke edinen Ensar, bu alandaki hassasiyetini ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile çalışarak pekiştirmektedir.